Skip to main content

Kunst aan Zee | (Zomer) Expositie van Eric Levert | Vanaf 4 juli 2026

By 20 juni 2026juli 2nd, 2026Kerk aan Zee, Kunst aan Zee

‘Veertig jaar Meesterdrukker van Grafiek’
Solo expositie van Eric Levert

Datum: Elke zaterdag en zondag vanaf 4 juli tot en met 13 september 2026
Tijd: 13.00 uur tot 16.00 uur.

Vanaf zaterdag 4 juli start de expositie “Veertig jaar Meesterdrukker van Grafiek” van Eric Levert  Verder te zien op elke zaterdag en zondag tot en met 13 september van 13.00 tot 16.00 uur. 

Een keuze uit zijn collectie etsen, litho’s en meer. Met werk van onder andere Appel, Lucebert, Lataster, Gubbels, Cremer, Lucassen, Raveel, De Beus, Cupido, Lopez en Voerman.

Eric Levert Etsen, een overzicht:

Eric Levert (afgestudeerd aan de Gerrit Rietveld Academie) is sinds 1985 actief als etser en drukker. Na zijn afstuderen werd hij lid van Grafisch Collectief Thoets in Amsterdam. Vervolgens werkte hij dertien jaar bij de Printshop van Piet Clement, waar hij samen met kunstenaars etsplaten maakte en oplages drukte.

Hij werkte onder meer voor Lucebert, Co Westerik, Pieter Holstein, Lucassen, Roger Raveel, Ger Lataster, Klaas Gubbels, Karel Appel, Jan Cremer, Rob Voerman, Jan de Beus, Rolf Weijburg, Corneille en Herman Gordijn.

Nadat Piet Clement stopte met de Printshop zette Levert zijn praktijk zelfstandig voort. Ongeveer tien jaar geleden introduceerde hij de techniek van de foto-ets (fotopolymeer/Toyobo-ets) bij fotografen. Sindsdien werkt hij met fotografen uit binnen- en buitenland, onder wie Paul Cupido, Jitske Schols, Erik Hijweege, Hans Bol, Simone Engelen, Ellen Korth, Miriam Tölke, Rogier Houwen, Omar Cruz, Koos Breukel en Anaïs Lopez.

Begin dit jaar vierde Levert zijn 40-jarig jubileum als etsdrukker met een tentoonstelling in de Hallen te Amsterdam. Hierbij werden zo’n 170 werken van net zoveel binnen-en buitenlandse kunstenaars en fotografen getoond, waarmee hij in de loop van die 40 jaar gewerkt heeft.

Bij deze tentoonstelling verscheen het boek: “Eric Levert Etsen een overzicht”, met van elke kunstenaar/fotograaf één (of meerdere) afbeeldingen van het werk dat Levert samen met hen maakte. In deze samenwerkingen fungeert hij niet alleen als uitvoerder, maar ook als adviseur en sparringpartner. Het boek laat zien hoe materiaalkeuze, techniek en artistieke intentie samenkomen in een grafische praktijk die zich voortdurend blijft ontwikkelen. Het ambacht van Levert, zichtbaar in precisie van druk, materiaalkeuze en technische vertaling fungeert daarbij als constante.

In het voorwoord van de publicatie plaatst graficus en historicus Ad Stijnman deze praktijk binnen de traditie van Amsterdamse etsdrukkers en onderstreept de rol van de drukker in het uiteindelijke beeld.

De publicatie is meer dan een kunstenaarscatalogus: het documenteert een ambachtelijke praktijk en maakt de vaak onzichtbare rol van de drukker zichtbaar. Met het bereiken van zijn veertigjarig jubileum is dit een uniek overzichtswerk waarin die verbindende rol centraal staat. De tentoonstelling laat een 20-tal prenten zien, van droge naald tot fotopolymeer, van diverse kunstenaars en fotografen waarmee Levert in de loop van 40 jaar gewerkt heeft.

Jubileumprenten van fotografen Hans Bol en Rogier Houwen en van kunstenaars Rolf Weijburg en Rob Voerman zijn voor € 150 te koop. Speciaal voor deze tentoonstelling in Kerk aan Zee heeft Jan de Beus een droge naald gemaakt die Levert gedrukt heeft en te koop is voor € 300,-.

Het boek kost € 42,50.