Skip to main content

Nieuwsbrief van 9 juni 2023

By 9 juni 2023Nieuwsbrief

 

✑ Cursief

 

‘Eens komt de grote zomer’

Met vooruitzichten op een naar het Oosten draaiende wind en temperaturen van rond de dertig graden het komende weekeinde schoot mij bij het zien van het weerbericht deze regel te binnen. Het is de aanhef van lied 747 uit het Liedboek: ‘Eens komt de grote zomer waarin zich het hart verblijdt.’ Nu is het niet zo dat voortdurende strofes uit kerkelijke liederen zich aan mij opdringen, maar deze blijkbaar wel. Misschien omdat mensen al langer verlangen naar de zomer, met het vooruitzicht van terrasjes, strandplezier en varen op het meer. Misschien omdat het de eerste zomer in ons nieuwe huis wordt, als markering van een periode waarin er veel voor mij veranderd is.

Het lied heeft echter een wijder perspectief dan verre vakantievluchten naar tropische landen of dan dichtbij genieten aan de Hollandse Rivièra. De ‘grote zomer’ is een metafoor voor ‘het schone paradijs’. Het is het beeld van Gods hemel op aarde. Waar alle heiligen en engelen samen zullen zijn (vers 3 en 6), waar er geen pijn en lijden meer zal zijn (vers 4), waar de liefde ontspringt aan God (vers 5), waar wij eten drinken met God (vers 7) en waar het lied van de vreugde klinkt (vers 8). Prachtig vergezicht dat ons behoedt voor navelstaarderij en bijziendheid. We geloven dat die ‘grote zomer’ komt! Maar eerst maar genieten van het mooie weer de komende dagen.

Rein Brouwer

 

✑ Bij de viering

 
Autodienst: Nelie Röfekamp
Agenda

 

Komende zondag kijken we naar Levi – die we beter kennen als de Evangelist Matteüs.
Hij werd geroepen door Jezus en zijn leven is totaal veranderd.
We kijken naar de achtergronden in de Psalmen en de Profeten die bij deze ontmoeting meespelen.
Levi zat waarschijnlijk niet heel erg op zijn plek, maar Jezus ontmoet hem – en daardoor wordt alles anders.
Ik hoop jullie zondag allemaal te ontmoeten!

René Wichers-Kaat

 

✑ Mededelingen

 

Bedankje

In het Pinksterweekend heb ik 4 dagen in het ziekenhuis gelegen.
Mijn HB was veel te laag en mijn arts had problemen met de onderzoeken, aangezien mijn beide hartkleppen lekken en dit veroorzaakt risico bij het onderzoek.
Dus moest ik toestemming voor het onderzoek geven. Wat wordt een mens dan klein en bang!
Zo ziet u maar, de mens wikt, maar God beschikt.
Ik wil de Vrienden van Kerk aan Zee en de voor mij bekende Muiderbergers bedanken voor het hartverwarmende medeleven.
Tot ziens op de Brink met mijn scootmobiel.
Hermann Niewöhner

Hartelijk dank voor de prachtige bloemen die naar mij zijn gebracht.
Het geeft een fijn gevoel in deze moeilijke tijd.

Dini Kruithof

Bijbelkring

De eerstvolgende Bijbelkring zal zijn op woensdag 14 juni, om 10.00 uur in het Ontmoetingscentrum.
We lezen en bespreken dan met elkaar de Open Deur met als thema ‘Heilige momenten’.
Het is een interessant nummer dat aanleiding geeft tot een goed en inhoudelijk gesprek.


✑ Diaconie

 

Zondag 11 juni, Naarderheem zomeractiviteiten

Als diaconale gemeente willen we omzien naar elkaar èn omzien naar de mensen in de eigen buurt en omgeving. Ook ouderen die vanwege leeftijd of gezondheid uit onze gemeente vertrekken en in bijvoorbeeld Naarderheem een nieuw thuis vinden verliezen we niet uit het oog.

Het is een mooie traditie geworden dat de kerken in Muiden en Muiderberg in de zomerperiode collecteren voor activiteiten in de verzorgingshuizen zelf. We hopen op een mooie opbrengst!

 

 

Indien u de volledige nieuwsbrief toch graag wilt lezen kan dat. Graag opgeven via email en u krijgt deze gratis toegestuurd.

Heeft u opmerkingen of info die u wilt delen, laat het ons weten via nieuwsbrief@kerkaanzee.nl 

X